Vampire and Witch - 1. Kapitola

29. listopadu 2010 v 13:28 | Kačííss |  Vampire and Witch
1. Kapitola je tu, díly budou někdy dlouhé a někdy krátké, chci to napsat jako knížku a jedna kapitola určitě nemá 10 řádků... je to celkem dlouhý, a doufám že to budete číst, dala jsem si s tím práci to napsat, psala jsem to asi 2 dny, po kousíčkách...

Sluneční světlo vychází, je něco málo po šesté hodině raní a Lucas, upír, vylézá z postele. Celou noc nemá co dělat, nespí jako obyčejní lidé. Lucas žije ve velkém domě ze strýcem, strýc Billy ví že je Lucas upír, ale věří mu že by neublížil. Ví že pije zvířecí krev, sice není tak silný jako další upíři, ale nedokáže zabít člověka. Jeho pokoj je velký, sice nespí, ale má tam velkou postel, stoly, kde má poházené nejrůznější věci a i když žije věčně, nikdy si na tom stole nechce uklidit. V pokoji má nejrůznější věci, z dob, kdy ještě nebyl upír. Malý medailonek, který mu dala přítelkyně, která už zemřela, která věděla že je upír, ale srazilo jí auto a Lucas jí už nedokázal pomoc, dává si to za vinu. Medajlonek si prohlíží, má ho v levé ruce a pravou rukou ho ohmatává. ,,Nedokázal jsi ji pomoc,''do dveří vešel strýček Billy, na chvíli se odmlčel, přistoupil blíže k Lucasovi a dopověděl: ,,není to tvá chyba'' Billy nebyl žádný upír, ale strýček to byl. Billymu je 43 let, ale vypadá tak na 35. ,,Já, já vím'' hlesl polohlasně Lucas.
Teresa sice čarodějka byla, ale usínala tak jak normální člověk. Sice až později a 3 hodiny spánku ji stačily, ale usínala. Oproti Lucasovi žila Teresa sama, přistěhovala se do Malawi před pár dny, tak jak Lucas, ale ještě neměli tu možnost se poznat. Teresa se v posteli protáhla, pak si znovu lehla a na okamžik usnula. Když jí budík už po druhé budil, prudce ho vypnula až ho shodila z nočního stolku. ,,Nejdu do školy!'' prohlásila nahlas i když věděla že v domě nikdo není. Polštář si hodila na hlavu a ležela. Nebyla unavená, jen se jí nechtělo vstávat z vyhřáté postele.
Ředitel Střední Akademické Školy seděl v ředitelně. V ruce držel propisku, naproti něho seděla hnědovlasá Teresa. ,,Takže slečno, vy byste se chtěla přihlásit do školy, prosím jak že se to jmenujete?'' optal se ředitel dlouhovlasé Teresy, která si pohrávala s vlasy. ,,Chtěla bych,'' Teresa si přestala pohrávat s vlasy a zadívala se do zelených očí ředitele. ,,jmenuji se Teresa Burkey'' dodala po chvíli a sklopila zrak, byla nervózní i když nevěděla proč. Toho muže už někde viděla, ale nevěděla kde, až pak si vzpomněla. Psal se rok 1959, jmenoval se Bob a byl to malý kluk, Terese bylo sedmnáct, jako teď a jako dalších příštích 200 let. Bob si hrál na hřišti když ho starší kluci shodili z houpačky, Bobovi bylo tehdy 5 let a bál se starších kluků. Teresa to vše pozorovala, vylezla z křoví a těm klukům nadala. Měli z ní strach a tak utekli, pak se koukla na malého kluka a uviděla ty zelené oči. ,,Jste v pořádku?'' zeptal se ředitel Teresy která se vrátila zpátky do roku 2010. ,,O ano, říkal jste něco?'' zeptala se ihned, podívala se na jeho tvář, ale nemohla se soustředit, její oči se musely dívat na ty jeho zelené. ,,Říkal jsem že potřebuju podpis vašeho zákonného zástupce.'' řekl po chvíli ředitel, propisku položil na stůl a začal si lehce mnout ruce. ,,Ach tak, žiju tady sama,'' Teresa začala přemýšlet jak vymyslet nějakou lež, vždyť za ty doby co žije žádný podpis nemusel být. ,,má teta sem přijede jednou za čas.'' dodala po chvíli. ,,Tak to je mi líto, ale nemůžete nastoupit do školy.'' řekl vítězoslavně, protože tam už žádného nového studenta nechtěl. Teresa se zvedla ze židle, obešla stůl a hluboce se dívala na ty zelené oči. ,,Ale ne, vy žádný podpis nepotřebujete, jen mě hezky přivítáš až se usadím zpátky na své místo'' toto Teresa nechtěla dělat, chtěla žít jako normální člověk, jenže pak by se nedostala na školu. Rychlým krokem se usadila znovu na své místo. ,,Vítám vás na Střední Akademické Škole v Malawi!'' udělal gesto že Teresu vítá. ,,Děkuju'' Teresa lehce pokrčila rameny, vzala ze země svoji tašku přes rameno a odešla z ředitelny.
Na chodbě byla černovlasá Jennifer, v rukách měla učebnice na dějepis, stála u své skříňky a přešlapovala sem a tam. Čekala na svou kamarádku Claire. Dívala se na zem, když si všimla něčeho podivného. Byl to papírek, Jennifer ho sebrala a v duchu si přečetla název: ,,Hra začíná!'' nevěděla co to je a upřímně jí to bylo jedno. Papírek si ale dala do mikiny. ,,Promiň že jdu pozdě.'' Claire se začala omlouvat a při tom mávala rukama. ,,Jak jinak'' Jennifer se lehce usmála. ,,Můžeme?'' zeptala se Claire a Jennifer  přikývla.
,,Dobrý den!'' Do třídy vstoupila učitelka dějepisu, měla střední postavu a měla brýle. Neměla moc vkus na oblečení takže byla pro tyto žáky k smíchu. Studenti se postavili až na pár výjimek kterým byla škola jedno. Někdo si psal esemesky, někdo poslouchal písničky a někdo spal. ,,Přihlásí se ten, kdo je nový student.'' Chvíli nikdo svojí ruku nezvedl, ale po chvíli zvedli ruku dva studenti. Teresa a Lucas. Učitelka Bannová se posadila za stůl, podívala se na své studenty, prudce si odkašlala a pronesla: ,,Fajn, posaďte se, kromě vás dvou.'' Profesorka ukázala na Lucase a Teresu. Profesorka se znovu postavila a otevřela první okno které ji bylo poblíž. ,,Je tu nějaký divný vzduch.'' řekla si spíš sama pro sebe. Stála u okna a dívala se na studenty. ,,Představte se nám.'' pronesla když si je pozorně prohlédla. Teresa ani Lucas nepromluvili. Když se Teresa, která seděla v prostřední řadě ve třetí lavici otočila na Lucase který seděl u dveří a ve čtvrté lavici jestli začne nic nedělal. Pak se koukla na učitelku které mohlo být kolem 45 let a začala: ,,Jmenuji se Teresa Burkey, je mi sedmnáct. Přistěhovala jsem se z Los Angeles, žiju tady sama. Mám v L.A. tetu která mě občas navštěvuje.'' Teresa se třepala jak ratlík, nechtěla lhát, ale měla říct že je čarodějka která tu žije už nějakou dobu a může být od studentů prababička? ,,Dobře a teď ty.'' řekla profesorka a ukázala prstem na Lucase. ,,Ani nevím co říct, jmenuji se Lucas Long a žiju tady ze strýcem.'' Lucas se bez přemýšlení posadil, zatímco Teresa stála. ,,Posaďte se slečno Burkey.'' Profesorka si sundala z obličeje brýle, zadívala se z okna bez brýlí a pak si brýle znovu nasadila.
Na chodbách byli studenti když se ozval rozhlas a Jennifer ten hlas poznala, byla to Claire. ,,Vítám vás v novém školním roce, jen chci připomenout že tak jak každý rok, tak i tento rok je párty na zahradě této školy. Všichni jsou povinní přijít!'' Jennifer zrovna uviděla Teresu jak bloudí uličkami. ,,Ahoj'' pozdravila Jennifer slušně. ,,Ahoj, Jennifer že?'' zeptala se Teresa i když věděla jak se jmenuje. Jennifer přikývla. ,,Jaké to je žít sama?'' zeptala se po chvíli Jennifer když tam jen stály mlčky a dívaly se na sebe. ,,Nevím, zrovna to zjišťuju, jsem tu teprve pár dní, ale zatím se to zdá super.'' Zazvonilo na další hodinu a Jennifer s Teresou odešli společně na hodinu fyziky.
Profesorka Bannová měla volnou hodinu a tak seděla ve svém kabinetě a hypnotizovala telefon. Nevěděla jestli je dobré zavolat svému manželovi. Po dlouhém rozhodování vzala do ruky telefon a vytočila číslo od svého manžela. Pan Bann to okamžitě zvedl. ,,Copak je?'' zeptal se potichu a jemně. ,,Jsou zpátky!'' profesorce Bannové se třásl hlas, mluvila potichu a dlouze. ,,Kdo je zpátky? O čem to prosím tě mluvíš?'' ptal se trochu rozzlobený manžel. ,,Upíři!'' profesorka Bannová ještě svůj hlas ztišila. ,,Cože? To jsou nesmysly! Měla jsi ten pocit?'' profesroka přikývla, ale pak si uvědomila že ji nevidí a tak rychle dodala: ,,Ano mněla!'' na dveře kabinetu někdo zaklepal. ,,Musím končit, popovídáme si o tom později.'' řekla profesorka Bannová a telefon položila. ,,Dále'' řekla a čekala kdo se ze dveří vynoří.
Terese se na školní večírek nechtělo, ale chtěla zapadnout a tak se šla upravit. Dala si bílé rifle a červený top. Trochu se poupravila a když se podívala do zrcadla pronesla: ,,Fajn, je ze mě člověk.'' sešla schody k hlavním dveřím a odešla ze svého malého skromného domku. Šla ke svému stříbrnému autu, odemkla ho, sedla si a nastartovala auto.
Když Teresa přijela na párty, byla už v plném proudu. Hudba hrála, studenti se smáli, křičeli. Teresa silně práskla dveřmi od auta a vydala se na zahradu. ,,Budu tu jen chvíli.'' říkala se pro sebe Teresa.
Claire a Jennifer postávali u velkého bílého stolu. Každá měla v ruce svoje pití a Claire se dívala po hostech. ,,Přijde dneska i tvůj brácha Mike?'' Zeptala se Claire Jennifer, která dopila své pití aby mohla odpovědět. ,,Jo, měl by tu být každou chvíli.'' řekla a pití položila na stůl. ,,Jdu se po něm kouknout.'' dořekla Jennifer a odešla od Claire.
Jeden student šel do svého auta pro mobil který si tam zapomněl. Byl na parkovišti když uviděl nějakou holku. Nevšímal si jí, byla nějaká divná. ,,Mám hlad.'' řekla ta dívka, jmenovala se Abby a byla to upírka. ,,Tak pojď na párty, tam je jídla jak něco, ale počkej, půjdu s tebou, jen si vezmu mobil.'' Student který se jmenoval Adrian hned zareagoval. ,,Ne,'' Abby přišla blíže k Adrianovi. ,,mám chuť na tebe.'' olízla si jazykem svoje rty, Adrian se jen zasmál a Abby na nic nečekala, zakousla se mu do krku, myslela si že jí nikdo nesleduje, ale i kdyby jí někdo sledoval, bylo jí to jedno, jenže, vše sledovala Teresa, která se zrovna chystala jít na párty. Když Abby zmizela, rozběhla se Teresa k Adrianovi. ,,Pane bože!'' Teresa se rozplakala, i když nevěděla proč, neznala ho, ale věděla že tu jsou zase upíři a nevinní lidé přijdou o své životy. ,,Dobře, Tereso mysli! Kouzlo, potřebuju kouzlo!'' Teresa panikařila, nemohla si teďka vzpomenout jaké je kouzlo aby člověk obživl. ,,Mám to! Anima hic sum vocabant. Anima hic sum vocabant. Rogo viva.'' Teresa mluvila latinsky, ale nic se nedělo. Zkusila to znovu, jenže zase nic. Teresa se rozbrečela, klečela nad člověkem, který byl už mrtvý a ona mu nedokázala pomoc. Nechtěla ho tam nechat, ale musela, jednoduše z parkoviště utekla.
Doběhla na zahradu a když jí uviděla Jennifer jak brečí, přiběhla k ní. ,,Co se stalo?!'' Jennifer dala ruce Teresy na ramena. ,,Tam, kluk, leží, mrtvý, na parkovišti.'' Teresa ukazovala směrem k parkovišti. To Jennifer stačilo, rozběhla se k parkovišti a vykřikovala že tam leží nějaký kluk. Všichni přestali dělat svojí činnost a všichni se rozběhli za Jennifer, jen Teresa ne.
Profesorka Bannová stála u mrtvého těla a když viděla stopy po kousnutí, utekla. Věděla že tady jsou upíři.
Taky Lucas utekl, věděl že to udělal upír, ale nevěděl jaký, on to nebyl. Šel pomalu ke svému autu, když uviděl Teresu. ,,Děje se něco?'' zeptal se a přišel k ní blíž. ,,Ne, jen já, já už jsem mu nedokázala pomoc.'' Teresa se rozbrečela. ,,Cože?'' Lucas nic nechápal. Byl těsně u ní a viděl jak pláče, ale i tak se mu Teresa líbila. ,,No, já viděla jsem, jak ho zabila,'' Teresa se na chvíli zarazila. ,,proč ti to vlastně vykládám?'' zeptala se, ale nevěděla jestli sebe nebo ho. ,,Protože mi to chceš říct, prosím, řekni co víš.'' Lucas poprosil. ,,Nemůžu.'' Teresa odešla ke svému autu, nasedla a odjela.
Lucas když přijel domů, šel rychlým krokem do svého pokoje, jenže Billy ho zarazil. ,,Co se děje?'' Lucas už byl na schodech a Billy držel v ruce utěrku. ,,Nic! Jen máme návštěvu! Je tu upír!'' vykřiknul Lucas a chtěl odejít. ,,To vím, Abby tady byla, nemluvím o tomhle, mluvím o té holce se kterou si byl na parkovišti.'' Billy rozhodil rukama. ,,Ona tady byla? Abby zabila toho kluka?'' Lucas nevěděl co říct, měl Abby moc rád. Byly dlouholetí přátelé. ,,Ta holka.'' Billy měl už špatnou náladu. ,,Nevím, je kouzelná, ale ona něco ví.'' Řekl Lucas a odešel do svého pokoje.
Profesroka Bannová seděla v křesle a čekala na svého manžela. Všechny okna měla zavřená, bála se že by ji nějaký upír mohl navštívit. Klíče v zámku zarachotili a Anna čekala kdo to je. V obývacím pokoji se objevil Darren, manžel od Anny. ,,Někdo zabil studenta.'' Řekla hned Anna co vešel Darren do obýváku. ,,To je hrozné! Víte kdo to byl?'' Zeptal se Darren, posadil se na pohovku a čekal co Anna odpoví. ,,Upír.'' Pronesla Anna tiše. ,,Když jsem ti volala, měla jsem pravdu, upíři znovu útočí.'' Řekla Anna a celá se otřásla.

Pokračování Příště

Diskuze:
1. Líbí?
2. Budeš to číst?
3. Jakou postavu by si chtěl/a hrát?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gábuška Gábuška | Web | 4. prosince 2010 v 21:56 | Reagovat

1. Líbí?:Moc!
2. Budeš to číst?:Jo ale je to moc dlouhý :D:D:D
3. Jakou postavu by si chtěl/a hrát?:Buď Abby nebo teresu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama